Mida koolis ei õpetatud

Autor: Andres Adamson

Ilmumisaeg: 30.08.2018

Kirjastus: Äripäev, Argo

Lehekülgi: 450

Eestlaste käsi pole ajaloos käinud mitte erakordselt halvasti, vaid üpris hästi, enamasti paremini kui näiteks soomlastel. Ka naabritega on meil vedanud enam kui nii mõnelgi teisel väikerahval. Sest me oleme endiselt olemas, püsima jäänud, mitte hävinud või assimileerunud, tõsi – ajas pidevalt muutudes.

Jutustus algab raamatus küll viimase jääaja lõpuga ja lõpeb üsna meie ajas, kuid see pole ei õpik, teatmeteos ega kõike hõlmata püüdev ajalooülevaade. Raamat koosneb vaheldumisi nii-öelda läbivatest teemadest (kuidas on loodusolud meie ajalugu mõjutanud, kui vana on eesti rahvas, aadlist ja talurahvast läbi kesk- ja uusaja, venelaste ja Venemaa rollist Eesti ajaloos, eestlastest ja nende uskudest erinevatel ajalooperioodidel, kas sõdadevaheline Eesti Vabariik ikka oli edulugu või mitte, kas iseseisvuse kaotus Teises maailmasõjas oli paratamatus jne) ning neid illustreerivaist ja täiendavaist vahelugemistest mõnel kitsamal teemal (suurematest lahingutest keskajal, Eesti piiride kujunemisest, panganduse algusest Eestis, Konstantin Pätsist ja Harju Pangast jne).

Raamatu eesmärgiks on kodu- ja kooliajaloo, kuid osalt ka tõsisema ajalookirjutuse kaudu omandatud mütologiseeritud ja sageli äärmuseni lihtsustatud ajaloopildi raputamine. Kaasa aitamine uute, põhjendatumate arusaamiste kujunemisele.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 25.90 € Hind poes: 32.50 €

Mida koolis ei õpetatud

Sõna saateks Eesti ajalugu ja loodus Kui vana on eesti rahvas? Ajalugu enne lugu Kas muinasusund oli olemas? Vahelugemine: Soome ja Eesti ajaloost veidi teise vaatenurga alt Veidi meie vanemast sõjaajaloost Vahelugemine: unustatud lahingud Eestlased ja kirik Aadel ja talurahvas Vahelugemine: „Eestimeestest“ Postimehe algusaegadel Venelastest Eestis, venestusajast ja ühiskonna moderniseerumisest Vahelugemine: panganduse algusest Eestis Sada aastat tagasi Vahelugemine: tüdrukud mängivad sõda Riigiks saamine Vahelugemine: Eesti piiridest Demokraatia? Vahelugemine: William Tomingasest, Harju Pangast ja Konstantin Pätsist Kas iseseisvuse kaotus oli paratamatus? ENSV Isikunimede register

Mida koolis ei õpetatud

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).