Geenid, mis määravad meie olemuse

Autor: Edwin Kirk

Ilmumisaeg: 18.10.2021

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 256

 

Kuidas saada terveid lapsi? Kas ka minul võib avalduda Huntingtoni tõbi, nii nagu minu isal ja tema isal? Professor Edwin Kirk aitab mõista, kuidas geenid töötavad ning miks see peaks meile korda minema.

Meil kõigil on geenid, me kõik oleme neist mõjutatud, kuid ometi teame neist erakordselt vähe. Olgu päritud või keskkonna poolt muudetud, kontrollivad või mõjutavad geenid meis hoomamatult paljusid aspekte: alates eostamisest kuni juuste ja silmade värvini, pikkusest ja kaalust kuni tavapäraste tervisenäitudeni. Rääkimata pärilikest haigustest, millega tihti silmitsi seisame.

Kuigi paljud peavad geneetikat keeruliseks, demonstreerib Kirk oma raamatus vastupidist. Geneetika on tähelepanuväärselt lihtne, väidab tunnustatud professor, lisades, et kui lugeja suutis keskkooli lõpus talutaval tasemel algkooli matemaatikat mõista, ei tohiks ka geneetika põhialused selles raamatus erilisi raskusi valmistada. Ta toob lugeja ette geneetika inimliku poole, põimides kokku harukordselt põnevad lood moodsast teadusest ja inimestest, kes selle taga seisavad, arstidest, kes nende teadmistega imesid teevad ning patsientidest, kelle elusid geeniteadus muudab.

Professor Kirk on meditsiinigeneetik ja geneetiline patoloog, kogenud meditsiiniõpetaja ning Austraalia kuningliku patoloogiakolledži geneetika peaeksamineerija. Ta on kaasautoriks rohkem kui 100-le teadusartiklile, mida on teiste teadlaste poolt tsiteeritud enam kui 4000 korda.

„Geenid, mis määravad meie olemuse“ pakub vaimustavat, ausat ja tõetruud sissevaadet meditsiinigeneetiku argipäeva. Professor Kirk annab oma kogemusi edasi lihtsalt ja inimlikult ning ka keerukamad geneetilised nüansid on avatud kaasahaaravalt.

See raamat on neile, kes on mõtisklenud geneetika tähtsuse üle inimese elus – nii tervisehuvilistele kui ka kõigile meedikutele, kes puutuvad oma töös üha tihemini kokku pärilike seisunditega. Kuid kindlasti on see põnev lugemine ka geneetikutele, sest raamat avab paljude epohhiloovate avastuste tausta.

Kairit Joost
Ida-Tallinna Keskhaigla meditsiinigeneetik

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 27.90 € Hind poes: 35.90 €

Geenid, mis määravad meie olemuse

Eessõna: Lõpp ja algus                 11 Lihtsam, kui sa arvad                   17 DNA õhtusöök                               29 Poiss, kes polnud lühike               51 Ebakindlus                                      65 Nõelad nõelakuhjas                      83 Võim!                                               101 Düsmorfoloogiaklubi                   121 Kuidas teha last                             149 Komplekssus                                  163 Lusikatäis mannoos-6-fosfaati   187 Palun uurige mind                        205 Kuhu edasi?                                    227   Sõnastik                                          231 Tänusõnad                                     241 Märkused                                       239

Geenid, mis määravad meie olemuse

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).