Inimeseks olemise käsiraamat

Autor: Sophie Mort

Ilmumisaeg: 01.12.2022

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 400

Sunday Timesi bestseller.

Miks tunnen end nii sandisti? Kuidas mõjutavad lapsepõlev, kool, kiusamine, ühiskonna ootused ning sotsiaalmeedia minu emotsionaalset heaolu – suhet iseenda ja teistega? Kuidas selle kõigega toime tulla? Kust leida abi, kui teraapia ja muud tugivormid on muutunud privileegiks või end ammendanud?

On üks paganama hea põhjus, miks inimesed pole õnnelikud, ütleb kliiniline psühholoog dr Sophie Mort: meid pole lihtsalt kasvatatud endast aru saama. Juba lapsest saati on meil kästud näole manada vapper ilme, taustal kostmas: „Ole tubli!“, „Ära tee välja!“, „See on tühiasi!“ Nii polegi meil kusagilt võtta tõhusaid toimetulekustrateegiaid, mille najal end kriisist läbi tõmmata, kui hädaolukord ootamatult uksele koputab. Me oleme justkui programmeeritud õnnetud olema.

„Kui inimesed tulevad teraapiasse, esitavad nad mulle alati erinevaid versioone kolmest küsimusest: Kuidas ma siia jõudsin? Mis mind siin kinni hoiab? Ja kuidas edasi liikuda? See raamat on kirjutatud selleks, et aidata teil nendele küsimustele täpselt selles järjekorras vastata,“ ütleb dr Mort. Ta jagab lugejaga teadmisi, mida hoitakse tavaliselt teraapiakabinettide uste taga, akadeemilistes vestlustes ning tolmukorraga kaetud õpikutes.

Raamatu esimene osa aitab mõista teekonda inimeseni, kes sa täna oled ning tunda ära elusündmusi, mis sind jätkuvalt muserdavad ja kursilt kõrvale kisuvad. Teine osa osutab sinu mustritele ning negatiivsetele tsüklitele, mis takistavad edasi liikuda. Raamatu viimane osa pakub aga teaduslikult tõestatud tehnikaid, mida kohe praktikasse panna.

„Inimeseks olemise käsiraamat“ on neile, kes huvituvad inimesest, psühholoogiast ja teraapiast. Neile, kelle jaoks pole teraapia kättesaadav, aga ka neile, kes on järjepidevalt sellesse oma aega ja raha panustanud. Neile, kes soovivad end lõpuni mõista ning neile, kellel pole kuhugi pöörduda, et oma kogemusi lahti mõtestada.

Maailmas, mis muutub üha kiiremaks, intensiivsemaks ja nõudlikumaks, vajame peaaegu et kunstlikke rahustamisviise, et end mitte ära kaotada. „Inimeseks olemise käsiraamat“ on mõnus teejuht iseendani.

Dr Sophie Morti raamatus kohtuvad aju- ja arenguteaduse parimad tõeterad, mis aitavad iseend ja maailma paremini mõista. Ta mõtestab lahti ühiskonnas toimuva ning näitab, kuidas see mõjutab meie kujunemist, võimalusi ning valikuid. Lugejana võid rõõmsalt üllatuda: „Ah, ma tean seda ju!“ ja olla samas autorile tänulik, et ta seda lahkelt meelde tuletab. 

Lahkus on raamatu üks keskseid märksõnu – lahkus iseenda, ümbritseva ja kaasteeliste vastu. Kui raamat on loetud, tunned end parema inimesena, ja kui harjutused tehtud, võib preemiaks olla rahunenud meel ja tasakaalukam elu. Ehk oled koguni parem armastaja, õnnelikum töötaja, hoolivam vanem oma lastele. Häid näpunäiteid ja praktilisi töövahendeid jagub ka neile, kes töötavad inimestega, olgu selleks psühholoogid, õpetajad, tegevusterapeudid või juhid.

Tiina Saar-Veelmaa
psühholoog ja Happyme.ee asutaja

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 27.90 € Hind poes: 35.90 €

Inimeseks olemise käsiraamat

Sissejuhatus: Miks inimesed pole õnnelikud 13   ESIMENE OSA: KUIDAS TE SIIA JÕUDSITE 19 Hooldajad, õed-vennad ja perekond 22 Kooliaastad 45 Reklaam, meedia, sotsiaalmeedia 72 Uhkus ja eelarvamus 99 Stressirohked elusündmused 127 TEINE OSA: MIS TEID SIIN HOIAB? 161 Emotsioonid, mõtted ja ennustused 163 Reaktsioon võitle-põgene-tardu-lepita 190 Toimetulekustrateegiad, mis muudavad asjad halvemaks 215 Sisemine kriitik ja negatiivne sisekõne 241 Armastus tänapäeval 267 KOLMAS OSA: MIDA TEHA EDASI? TEIE UUS TÖÖRIISTKAST KOOS SOBIVATE TEHNIKATEGA 295 Maandamisharjutused 301 Hingamis- ja lõdvestusharjutused 311 Teadvelolek (mindfulness) 320 Päeviku pidamine 331 Enesekaastunne 337 Elage oma väärtuste järgi 346 Leidke kogukond ja ühinege sellega 356 Minge teraapiasse 366 Lisa Toimetulek vältimisega, üks samm korraga 381 Märkused 385

Inimeseks olemise käsiraamat

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).