Islami impeeriumid

Autor: Justin Marozzi

Ilmumisaeg: 25.11.2020

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 440

“Tänapäeval on mul piinlik araablane olla. Ainus, milles maailmale eeskuju anname, on terrorism,” ütles raamatu „Islami impeeriumid“ autorile Justin Marozzile üks tema tuneeslasest sõpru. Selline mulje islami maailmast valitseb suures osas maailmast, kuigi tegelikult pole see kaugeltki nii. Ja asjad pole ka alati nii olnud.

Tuhat aastat tagasi valitses maailma islami tsivilisatsioon. Paljud Põhja-Aafrika, Lähis-Ida ja Kesk-Aasia linnad olid nii arhitektuurilised, intellektuaalsed kui ka majanduslikud ilmaimed. Neis sulasid ühte sõjaline jõud, kunstiline suursugusus, äriline vägevus ning vaimne pühadus.

„Islami impeeriumid” vaatleb viieteistkümne islami linna kuldaega. Alustades oma teekonda 7. sajandi Mekast ja lõpetades 21. sajandi Dohaga, keskendub Marozzi ühele linnale igal sajandil.

Erakordsed arhiivimaterjalid ning meenutused nendest linnadest pakuvad uusi vaatenurki teemadele, mis sellest regioonist siiani vastu kajavad. Need materjalid räägivad loo, mis erineb märkimisväärselt tänapäeva arusaamast islami maailma kohta. Ennekõike jutustavad need tolerantsuse, pluralismi ning kosmopoliitsuse vaimust, mis valitses kunagi islami tsivilisatsiooni – ja mida paljud loodavad taas ellu äratada.

Hind klubis: 25.90 € Hind poes: 33.90 €

Islami impeeriumid

Illustratsioonide nimekiri Kaardid Nimede õigekirjast Eessõna 7. sajand: Meka – Kõigi linnade ema 8. sajand: Damaskus – Lõhnastatud paradiis 9. sajand: Bagdad – Rahu linn, vere linn 10. sajand: Cordoba – Maailma ehe 11. sajand: Jeruusalemm – lahkhelide linn 12. sajand: Kairo – võidukas linn 13. sajand: Fes – Aafrika Ateena 14. sajand: Samarkand – hinge aed 15. sajand: Konstantinoopol – maailma ihaldatuim linn 16. sajand: Kabul – aed mägedes 17. sajand: Isfahan – pool maailma 18. sajand: Tripoli – piraatide pesa 19. sajand: Beirut – Levandi mänguväljak 20. sajand: Dubai – ehitage see ja nad tulevad 21. sajand: Doha – pärlite linn Kasutatud kirjandus Tänuavaldused Isiku- ja kohanimede register

Islami impeeriumid

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).