Keha ja vaimu ravi

Autor: Bal Pawa

Ilmumisaeg: 24.11.2021

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 320

Ligi 75% haigustest tuleb kirjutada kroonilise stressi arvele. Diabeet, depressioon, südameatakid, vähkkasvajad, immuun- ja hingamisteede probleemid – kõik need tõved on seotud kõrgustesse küündiva kroonilise stressiga. Raamat „Keha ja vaimu ravi“ kirjeldab stressihormoonide panust haiguste tekkesse ning pakub välja konkreetseid, teaduspõhiseid viise, kuidas kiratsev tervis taas korda saada.

Selle autor Bal Pawa on pühendanud tervishoiule enam kui 30 aastat, esmalt apteekri, seejärel arstina. Ja nii on ka talle ammustest aegadest alates õpetatud, et tabletid ravivad enamik sümptomeid: Ibuprofeen võtab valu, Pepto-Bismol rahustab ärritunud magu, Vasotec alandab vererõhku jne. Välispidised lahendused aitavad küll sümptomeid hallata, kuid tegelik tervenemine algab kõrvade vahelt, on tänaseks dr Pawa veendunud.

Et tagada püsimine liigina, on meie primitiivsete esiisade ja -emade ajast aju loodud meid iga hinna eest kaitsma: avastama ohte, vältima valu, otsima naudingut, leidma kergema vastupanu tee ja maksimeerima efektiivsust. Ehkki enamik meist ei pista enam ammu kiskjatega rinda, rändavad igapäevased hirmud ja ärevused samu ürgseid radu. Selle süsteemi pidev käivitamine tekitabki aga haigusi – stressis aju vallandab reaktsioonid kogu kehas, alates hingamissüsteemist kuni soolestikuni, lihastest kuni immuunsüsteemini.

Põimides tõenduspõhist teadust lihtsate nõuannetega, aitab „Keha ja vaimu ravi“ välja primitiivsest võitlus- ja põgenemisrežiimist. Autor kirjeldab detailselt, kuidas mõjutab stress meie organismi ja milliseid kahjustusi see tekitab. Iga peatükk selgitab, kuidas arendada tervisele keskendunud mõtteviisi, pakkudes välja praktilisi tehnikaid, mille abil stressireaktsiooni maandada.

Läbinud ka ise arst-avarii-valuravi-teekonna, kinnitan, et püsiv tervenemine algab vaimust, sest just emotsionaalsel seisundil on valusündroomi kujunemisel üllatavalt suur roll. Meis kõigis peitub potentsiaal valuvaba elu kujundamiseks. Vaja on üksnes võtta vastutus oma heaolu eest, et lükata tervendavad protsessid samm-sammult käima.

Dr Bal Pawa „Keha ja vaimu ravi“ on 100% praktilise loomuga raamat, mis selgitab, kuidas töötab meie keha, kuidas see suhtleb vaimuga ning mil viisil leida tasakaal nende kahe vahel.

Suurepärane kandidaat uueks öökapiraamatuks!

Aleksandra Šilova
valuraviarst

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 27.90 € Hind poes: 35.90 €

Keha ja vaimu ravi

Eessõna 7 Sissejuhatus 15
  1. Hoolitsege oma vaimu eest 21
  2. Hoolitsege oma aju eest 48
  3. Hoolitsege oma hingamise eest 75
  4. Hoolitsege oma soolestiku eest 98
  5. Hoolitsege oma liikumise eest 127
  6. Hoolitsege oma südame eest 163
  7. Hoolitsege oma une eest 189
  8. Hoolitsege oma immuunsüsteemi eest 217
  9. REFRAME tööriistakomplekt: seitse tööriista teie tervise ümberseadistamiseks 246
Tänusõnad 260 Lisa A: Soolestiku tervise hindamine 264 LISA B: Lisandid 269 Märkused 279 Valitud bibliograafia 293 Register 305

Keha ja vaimu ravi

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).