Kristluse ajalugu

Ilmumisaeg: 20.10.2023

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 112

Mees, kelle nimi oli Jeesus, rääkis kaks tuhat aastat tagasi sellest, et ligimest tuleb armastada nagu iseennast ning maise võimu ja mammona kogumise asemel on oluline teha head teistele. Ka meie tänapäevane eetika rajaneb suuresti tema öeldul. Kuidas sai aga juhtuda, et Jeesuse väljendatud tõdede järgijad on juba sajandeid valanud süütut verd, alistanud mõõga ja tulega terveid rahvaid ning petnud, röövinud ja liiderdanud?

Teisalt, kuidas on võimalik, et Jeesuse sõnade tegelik sisu pole kõikide nende väärkohtlemiste kiuste ometigi tuhmunud, vaid inspireerib praegugi miljardeid inimesi püüdlema parema ja õiglasema elu poole?

Tegemist on ajakirja Imeline Ajalugu ülimenuka erinumbri kõvakaanelise kordustrükiga.

Hind klubis: 15.90 € Hind poes: 19.90 €

Kristluse ajalugu

Valitud rahvas                                                6 Vana testament                                               14 Moosese mõistatus püsib                                16 Jeesuse elu ja surm                                         22 Kaksteist apostlit                                            32 Juudas, suurim reetur                                     34 Kristliku kiriku sünd                                       42 Paulus, kiriku parim suhtekorraldaja             48 Ristiusu levik                                                  56 Mõistatuslik manilus                                      58 Egiptuse loitsud ja varakristlus                      64 Tsistertslaste kloostrid                                    68 Pühakud                                                          78 Luterlik usupuhastus                                       84 Anabaptistlik anarhia                                     94 Kiriku saladused                                             102 Ebausu juured                                                 110

Kristluse ajalugu

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).