Kuidas magavad beebid

Autor: Sofia Axelrod

Ilmumisaeg: 11.02.2021

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 240

Kuigi beebide une kohta on ilmunud tohutult infot, on paljud värsked vanemad jätkuvalt kimbatuses. „Eksperte“ on palju, nii ka arvamusi. Kui ühed propageerivad entusiastlikult beebi poolt dikteeritud toitmis- ja magamisrütmi, on teised fanaatilisel kombel range rutiini pooldajad. Kogu selles segaduses aitab orienteeruda uneteadlane ning kahe lapse ema Sofia Axelrod, kes on kunagi ka ise seisnud silmitsi oma armsa beebi unetute öödega.

Et paremini mõista tegureid, mis mõjutavad beebi und, on Axelrod läbi analüüsinud viimasel viiekümnel aastal tehtud teadusuuringud. Ta vaatleb une seaduspärasusi ning selgitab, miks õige päevauni ja ajakava, kuid ka valgus- ja unekeskkond, on vundamendiks, mis aitavad beebil alates kuueteistkümnendast elunädalast vähemalt seitsmeks järjestikuseks tunniks uinuda.

Axelrod selgitab, miks on valgusel meie kehale nii suur mõju ning kuidas ajastamine ja une pikkus sõltuvad vähestest, meie kontrollile alluvatest teguritest. Ta on veendunud, et juba pisikesed muudatused aitavad beebi une parandamisele märkimisväärselt kaasa.

Tunnustatud uneteadlase universaalne meetod aitab lahendada beebi uneprobleeme mitte ainult nüüd ja praegu, vaid ka tulevikus, mil lapse unevajadus on muutunud.

 

Meie hea tervise allikaks on piisav kogus unetunde. Raamat „Kuidas magavad beebid“ selgitab teaduslike meetodite najal, kuidas kindlustada hea uni oma lapsele ning seeläbi tervele perele.

Lapse kehas leiab aset ridamisi und mõjutavaid arengulisi sündmusi, millega on kasulik juba varakult kursis olla. Sofia Axelrod toob raamatus välja erineva lainepikkusega valguse, toitmise, päevaune, luti, füüsilise aktiivsuse ning mitmete teiste tegurite mõju lapse päevakavale ja ööunele. Tähelepanuta ei jää ka unega seotud tagasilöögid ja probleemid, mida autor selgitab lihtsasti mõistetavas võtmes.

See on raamat, mida võiksid lugeda kõik lapsevanemad ning vanavanemad.

Heisl Vaher, MD
unearst

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 25.90 € Hind poes: 33.90 €

Kuidas magavad beebid

Sissejuhatus 13   Uneteadus 27 Tsirkadiaankell 29 Valgus – kella algseadistaja 36 Täiskasvanute ja laste uni 50 Katkised ja väljaarenemata kellad 58   Samm 1 Ideaalse valgustuse ja unekeskkonna loomine 67 Õige öövalgustuse kasutamine 69 Päevane režiim ja öine režiim 72 Kuidas aidata beebil magama jääda 80   Samm 2 Ideaalse öö- ja päevaune graafiku koostamine 97 Ajakavad 99 Rutiin 115 Päevauni 119 Kordamine ja paindlikkus 126   Samm 3 Õpeta oma laps magama terve öö 131 Valmisolekumärgid 133 Leebe unetreening 136 Kas see toimib? 144 Tagasilöögid 149 Unevajaduse suurenemine 155 Teised hooldajad 159 Ema ja isa ajutegevuse mõistmine 1629 Üldiste uneprobleemide lahendamine 179 Väärarusaamad beebi une kohta 181   Üldised uneprobleemid ja nende lahendused 185   Nädalavahetused, puhkus ja ajavööndivahetus 191 Nädalavahetused ja puhkus 193 Reisimine ajavööndite vahel 196   Kuidas magavad beebid. Isiklikud lahendused 213 Kuidas magavad beebid. Tabelid 217 Kasulikud beebivahendid 219 Kasutatud allikad ja lisalugemine 223   Tänusõnad 233 Autorist 235

Kuidas magavad beebid

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).