Lahtilaskmise kunst

Autor: Damon Zahariades

Ilmumisaeg: 01.04.2023

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 200

Kas oled hädas viha, kahetsuse ja pahameelega? Kas tunned end emotsionaalselt kurnatuna, stressis ja valusate mälestuste tõttu heitunud? Kas hoiad kinni asjadest, mis muudavad sind õnnetuks? „Lahtilaskmise kunst“ annab tööriistakomplekti, mille toel oma aju ümber treenida, õõnestavad mõttemustrid ning emotsionaalne ahastus seljatada.

Vähe on neid, kes julgevad väita: mind pole rapsivad mõttemustrid ja emotsioonid kunagi kimbutanud. Jamaks kisub siis, kui need hakkavad räsima sinu suhteid, töörõõmu ning vaadet elule.

Kui paljud sedalaadi raamatute autorid pühendavad tubli hulk lehekülgi inimpsühholoogia süvakäsitlusele, on Zahariades läinud märksa praktilisemat teed, pakkudes selgeid vastuseid järgmistele küsimustele.

  • Kuidas ära tunda, et on aeg lahti lasta?
  • Miks on vaja õppida lahti laskma?
  • Millest me kipume kinni hoidma?
  • Miks me minevikku idealiseerime ja kuidas see sunnib meid klammerduma oleviku emotsionaalse valu külge?
  • Miks on nii raske negatiivsetest mõtetest ja valusatest mälestustest lahti lasta?
  • 21 nõuannet, kuidas lasta lahti ja liikuda eluga edasi.

„Lahtilaskmise kunst“ aitab sul klammerdumisvaba mõtteviisi kujundada ja eluga edasi liikuda, sest elu läheb edasi ning sama peaksid tegema ka sina.

 

Kas oled vahel kogenud, et tahad elus millestki lahti lasta, kuid hoopis klammerdud selle külge? Arvad, et loobud ning liigud eluga edasi, kuid tegelikult oled lõksus?

On asju, mis ei kao meie elust nii lihtsalt. „Lahtilaskmise kunst“ on hea raamat, et sedasorti teemadele otsa vaadata. See pakub võimaluse süveneda lahtilaskmisraskuste tagamaadesse, indu nendest vabanemiseks ja hulganisti harjutusi, mis aitavad leida viise oma eluga edasi liikuda ning emotsionaalset vabadust nautida.

Mari Lipp
loovterapeut, superviisor, vaimse tervise spetsialist

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 27.90 € Hind poes: 35.90 €

Lahtilaskmise kunst

Olulised tsitaadid lahtilaskmise kunsti kohta Sissejuhatus Raamatu peamised õppetunnid I OSA. Lahtilaskmise hüved Mida lahtilaskmine tähendab (ja mida ei tähenda) Kuidas tunda ära, et on aeg lasta lahti 10 põhjust, miks tuleks õppida lahti laskma 20 olulisimat asja, millest tuleks lahti lasta II OSA. Peamised põhjused, miks on lahtilaskmine nii raske Hirm muutuste ees Hirm jääda ilma võimalustest Hirm jääda ilma investeeringutest Häda madala enesehinnanguga Soovimatus tunnistada oma eksimusi Idealiseerime olukordi, mille külge klammerdume Eneseidentiteet on seotud asjadega, mille külge me klammerdume Sõltuvus negatiivsetest emotsioonidest ja mõtetest Inimese aju on programmeeritud ellujäämisele III OSA. 21 nõuannet, kuidas lasta lahti ja liikuda eluga edasi Nõuanne nr 1: Võta vastu otsus lasta lahti Nõuanne nr 2: Tee kindlaks oma emotsionaalne seisund Nõuanne nr 3: Leia tee negatiivsetest emotsioonidest vabanemiseks Nõuanne nr 4: Selgita välja, kas sinu vajadused on rahuldatud Nõuanne nr 5: Tee kindlaks, mis annab su elule mõtte Nõuanne nr 6: Tunnista endale oma emotsionaalset valu Nõuanne nr 7: Otsi olulisi õppetunde Nõuanne nr 8: Mõista, et ideaalne minapilt on pettekujutlus Nõuanne nr 9: Loobu oma uhkusest Nõuanne nr 10: Tunnista endale süü- ja häbitunde kurnavat mõju Nõuanne nr 11: Ära hooli sellest, mida teised sinust mõtlevad Nõuanne nr 12: Ära püüdle enam kõigi teiste õnnelikuks tegemise poole Nõuanne nr 13: Lõpeta püüdlused teha õnnelikuks iseennast Nõuanne nr 14: Analüüsi, kuidas sa langetad oma otsuseid Nõuanne nr 15: Püüa aru saada, miks sa tunned end laisana. Nõuanne nr 16: Harjuta tänulikkust Nõuanne nr 17: Võta endale vastutus pidevalt esile kerkivate probleemide eest Nõuanne nr 18: Lepi kontrolli puudumisega Nõuanne nr 19: Lõpeta punktilugemine suhetes Nõuanne nr 20: Lõpeta ebavajalike kohustuste enda peale võtmine Nõuanne nr 21: Õpi andestama endale ja teistele Lisanõuanne nr 1: Arenda endas välja emotsionaalne mitmekesisus Lisanõuanne nr 2: Kasuta oma emotsionaalseid investeeringuid oodatavate tulemuste saavutamiseks Lisanõuanne nr 3: Kahtle oma isiklike narratiivide täpsuses Mõned viimased tähelepanekud lahtilaskmise kunsti kohta Autorist

Lahtilaskmise kunst

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).