Lara

Autor: Anna Pasternak

Ilmumisaeg: 30.10.2017

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 336

 Unustamatu armastuslugu, mille põhjal on valminud “Doktor Živago”

Boriss Pasternaki maailmakuulsat romaani „Doktor Živago“ on müüdud miljoneid eksemplare, kuid selle aluseks olnud armastuslugu ei ole kunagi täielikult avatud. Teose naistegelase Lara peamise prototüübi Olga Ivinskaja rolli Borissi elus on pidevalt pisendanud nii Pasternakkide perekond kui ka Borissi biograafid. Olgat on halvustatud ja tõrjutud, teda on nimetatud seiklushimuliseks võrgutajaks, saama peal väljas olnud naiseks, kes mängis Pasternaki ja tema raamatu loos ainult kõrvalosa. Stalin, kes Boriss Pasternakki eriliselt imetles, vastuolulist kirjanikku vangi ei pannud, ent kimbutas ja jälitas tema armastatut. Kaks korda mõisteti Olga Ivinskaja sunnitöölaagrisse. Talle esitati küsimusi teose kohta, mida Boriss parajasti kirjutas, ent naine keeldus armastatud meest reetmast.
Teose naispeategelase Lara prototüübi Olga Ivinskaja ja Pasternaki kirgliku armastusloo toob nüüd perekonnaallikatele ja oma kaasaegsete intervjuudele tuginedes lugeja ette kuulsa poeedi sugulane, kirjanik Anna Pasternak.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 23.50 € Hind poes: 29.50 €

Lara

Kaart     12 Sugupuu     14 Eellugu. Ämblikuvõrke lahti harutades     17 1. peatükk. Teise ringkonda kuuluv tütarlaps     31 2. peatükk. Emake kodumaa ja imeline isa     47 3. peatükk. Tuuletallaja     67 4. peatükk. Laetud juhtmed    93 5. peatükk. Margarita vangikongis     119 6. peatükk. Kured Potma kohal    147 7. peatükk. Muinasjutt    171 8. peatükk. Itaalia ingel    191 9. peatükk. Põrgu lahti     219 10. peatükk. Pasternaki juhtum    239 11. peatükk. Puuriloom    259 12. peatükk. Nende tõe agoonia    279 Järellugu. Mõtle minu peale     305 Märkused     313 Tänuavaldused ja kasutatud kirjandus    315

Lara

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).