Lõpp Alzheimeri tõvele

Autor: Dale Bredesen

Ilmumisaeg: 18.06.2021

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 392

 

Alzheimeri tõve tekkepõhjuste lahtimurdmisele on kulutatud sadu miljoneid. Vaatamata sellele on tulemus kasin: ehkki käputäis ravimitel on teatud sümptomitele piiratud positiivne efekt, ei mõjuta neist ükski haiguse kulgu. Veelgi enam, mõningate uuringute sõnul pole need ravimid mitte ainult väheefektiivsed, vaid teatud juhtudel kognitiivset taandarengut isegi kiirendavad.

Alzheimeri tõbi on aju vastus teda mõjutavatele faktoritele nagu näiteks põletik, haiguse pärilik eelsoodumus, hormoonid, toitumine, samuti insuliiniresistentsus, D-vitamiini ja tsingipuudus. Kui kriitilistele teguritele tähelepanu pöörata, saab sõltumata east kognitiivseid võimeid säilitada, tihti ka taastada, kinnitab viimased kolmkümmend aastat Alzheimeri tõve uurimisega tegelenud doktor Dale Bredesen.

Selle kinnituseks toob ta näite tõsise kognitiivse taandarenguga 78-aastasest Claudiast, kelle Montreali kognitiivsete funktsioonide hindamise testi tulemus oli null. Testid viitasid ka mitmetele varem tuvastamata sisenditele, muu hulgas hallitusest tekkivale mükotoksiinidele. Claudia polnud enam võimeline rääkima, iseseisvalt riietuma ning enda eest hoolt kandma.

Raviarst kõrvaldas Claudia kokkupuute biotoksiiniga, optimeeris mürkide väljutamist, kohandas tema dieeti ja alustas sünapsite teistsugust toetamist. Nelja järgneva kuu jooksul paranes vanadaami seisund tuntavalt – ta suutis taas rääkida, kirjutada, end osaliselt riietada, oma mehega isegi jalga keerutada. Claudia juhtum näitab, et mõnedel puhkudel on võimalik ka haiguse hilises faasis tõve progressi mitte ainult peatada, vaid ka tagasi pöörata.

Dr Bredeseni programmist pole päästvat abi mitte üksnes neile, keda on tabanud Alzheimeri tõbi, vaid ka kõigile neile, kes soovivad arendada oma keskendumis- ja töövõimet, parandada mälu ning kõneosavust.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 25.90 € Hind poes: 33.90 €

Lõpp Alzheimeri tõvele

Eessõna 11 ESIMENE OSA Alzheimeri tõbi: Viimane põlvkond? Uus vaktsiin 17 Ebamugav nuuskur 45 Dogmad inimese küüsis: saadud õppetund 69 TEINE OSA Käsiraamatu esimene osa: kognitiivse taandarengu tagasipööramine Kognitiivsete võimete parandamine dieediga KetoFLEX 12/3 87 Tulekahju kustutamine 113 Toida oma pead: ajutoidu püramiid 113 Püramiidi 1. aste: puhas maja 121 Püramiidi 2. aste: tundke ennast vabalt 131 Püramiidi 3. aste: tervendage soolestikku 161 Püramiidi 4. aste: valige targalt 187 Püramiidi 5. aste: riskantne tegevus 207 Suured väikesed detailid 221 Liikumine: kõik sobib 245 Uni: jumalik sekkumine 259 Stress: pinguldage purjed 275 Aju stimuleerimine: avardamine 289 Suutervishoid: ainult hammastest ja ei millestki muust 303 Andmete edulooks ümberseadmine 309 KOLMAS OSA Käsiraamatu teine osa: rohkem hõbekuule Dementsust tekitavad toksiinid: Alzheimeri tõve supi helpimine 327 Mikroorganismid ja mikrobioom 349 Lisandid: kuningriik allika eest 357 Veaotsimine: kui te esialgu ebaõnnestute 373 21. sajandi meditsiini triumf 383   Tänusõnad 387

Lõpp Alzheimeri tõvele

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).