Lümfisüsteem ja pikk elu

Autor: Gerald Lemole, Mark Hyman

Ilmumisaeg: 19.01.2023

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 224

Raamat „Lümfisüsteem ja pikk elu“ selgitab, kuidas lümfisüsteem mängib otsest rolli organismi erinevates protsessides ning pakub välja tegevuskava, mis aitab lümfivoolu tugevdada ja toetada. Mida sujuvamalt toimib lümfisüsteem, seda paremini töötab organism.

„Lümfisooned“ on sõna, mida sageli seostatakse vähiga, sest see on üks peamisi teid, mille kaudu vähk organismis levib. Tegelikult on lümfisüsteem tander, kus võidetakse ja kaotatakse enamus meie igapäevastest bioloogilistest lahingutest: see mängib rolli mitte ainult vähi, vaid ka südamehaiguste, aju ja seedekulglaga seotud probleemide puhul.

Olnud aastakümneid südame- ja veresoonkonna haiguste kirurg, on Gerald Lemole tihti märganud südameprobleemidega hädas patsientide ummistunud lümfikanaleid ning hägustunud ja saastunud lümfivedelikku. Ja tervete inimeste lümfivedelik? Kristallselge. Nagu kanalisatsioonivesi võrreldes Kariibi merega.

Miks on lümfisüsteemi seisukord nii oluline?

 • Selle kaudu toimetatakse teave toksiinidest immuunrakkudesse, et need saaksid kahjulikud ained hävitada või neutraliseerida.
 • Lümfisüsteemi abil viiakse minema kahjulikud ained ja nende võimalikud jääkproduktid.
 • Lümfisüsteem aitab kaasa organismi puhastumisprotsessile, et organism saaks terveneda ja haiguspiirkonnas molekule taastoota.

Ilma tõhusa lümfivooluta on kõik need kolm protsessi surve all, mistõttu tekib kroonilise põletiku ja toksiliste ainete kuhjumise oht, seades nõnda tõsise surve alla meie ainevahetuse ja kogu organismi toimimise.

Klaar, puhas ja hästi funktsioneeriv lümfiringlus on üks peamisi tervise garante. Sestap on raamatu autorid võtnud nõuks aidata lugejal tõhustada oma lümfivoolu, et keha saaks toksiinidest ja jääkainetest puhastuda ning päästa organismi väärtalitluse doominoefektist: kroonilistest vigastustest, põletikest ja haigustest.

Autorid selgitavad raamatus „Lümfisüsteem ja pikk elu“ lihtsalt lahti selle keeruka süsteemi osad ja ülesanded. Tõsi, tänaseks on teadus juba mõned väited ümber lükanud ning mõnda pole veel tõestatud, mistõttu soovitan sarnaselt autoritele hoida lugejal kriitilist meelt ning pidada nõu arstiga, enne kui asuda radikaalseid muutusi ellu viima.

Soovitan raamatut „Lümfisüsteem ja pikk elu“ enim põhjusel, et selle nõuandeid pole lihtsalt võimalik ülearu palju korrata: olgem füüsiliselt aktiivsed, toitugem tervislikult ja osakem lõõgastuda. Neid põhimõtteid järgides õnnestuks lisaks lümfisüsteemile oma tervist ka üldisemalt hoida.  

Andreas Abel
Qvalitas Arstikeskuse meditsiinijuht, üldarst

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 27.90 € Hind poes: 35.90 €

Lümfisüsteem ja pikk elu

Eessõna   11 Sissejuhatus. Tutvume vooluga   13
 1. peatükk. Vool liikumises 23
 2. peatükk. Südamehaigused 35
 3. peatükk. Vähk 51
 4. peatükk. Seedekulgla haigused 63
 5. peatükk. Kaalu kontrolli all hoidmine 77
 6. peatükk. Aju ja meele seisundid 85
 7. peatükk. Voolu toitmine 105
 8. peatükk. Kiire vool 125
 9. peatükk. Sujuv vool 141
 10. peatükk. Heaolu tahe 155
LISA   165 Lümfivoolu toetav toitumine   165 Retseptid   169 Toidulisandite soovitused   203 Jooga põhiharjutused lümfivoolu tervise heaks   207 Tänusõnad   223 Autorist   224

Lümfisüsteem ja pikk elu

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).