Maatasa manipuleeritud

Autor: Robin Stern

Ilmumisaeg: 20.02.2024

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 344

Hea lugeja! Alates märtsist 2024 jätkab Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi ainult ajalooraamatutega. Terviseraamatud kolivad eraldi klubisse, mille info leiad siit.

Mis on õigupoolest gaasikeeramine  ehk sohutamine? Eestikeelne termin pole veel ehk nii levinud kui selle ingliskeelne vaste gaslighting, mis viitab psühholoogilisele manipulatsioonile ja emotsionaalsele kuritarvitamisele.

Kas olete kuulnud kedagi endale ütlevat:

Ma pole seda kunagi väitnud, ilmselt mäletad midagi valesti.

Sa oled lihtsalt liiga tundlik, muud midagi.

Ära reageeri üle.

Kust sa seda kõike võtad? Sa mõtled asju välja.

Kui jah, tuleks kaaluda, kas tegemist võib olla varjatud emotsionaalse vägivallaga. Gaasikeeramise puhul üritab usaldatud kaaslane teis põhjustada kõhklusi, õhutada ebakindlust ja tekitada segadust. Inimese reaalsustajuga manipuleerimisel võivad olla tõsisemadki tagajärjed kui füüsilisel vägivallal.

Dr Robin Stern on nähtust uurinud juba kolm aastakümmet, näidates sohutamise mõju sellest puudutatud inimeste eludele. Ebatervetes suhetes tekitab gaasikeeramine palju valu ja segadust; kui ka manipuleeritu saab aru, millega tegu, on tihtipeale raske leida õigeid tööriistu olukorrast väljumiseks. „Maatasa manipuleeritud“ on teie suunajuht sellel teel. Autor seletab põhjalikult lahti psühholoogilised põhjused, miks üleüldse gaasikeeramisega kaasa minnakse, aidates paika panna konkreetse tegevusplaani, harjutada enesekaastunnet ja leida tegevusi, mis toetaks keha ja vaimu eest hoolitsemist pärast gaasi kinnikeeramist. Raamatus esitatakse küsimusi, mille üle reflekteerida, et tunda ära ohumärgid ja gaasikeeraja tüübid oma isiklikes suhetes, samuti on toodud harjutused vaidlustest eemaldumiseks ja eneseanalüüsiks. Emotsionaalne vägivald ei ole paratamatus; leidke taas oma prioriteedid ja määrake ise rada, mida mööda astute.

Hind klubis: 27.90 € Hind poes: 35.90 €

Maatasa manipuleeritud

Eessõna 9 Sissejuhatus 11 1 Gaasikeeramine – mis see on? 19 2 Gaasikeeramise tango 47 3 Esimene faas: „Millest sa räägid?“ 71 4 Teine faas: „Äkki on sul õigus.“ 101 5 Kolmas faas: „Kõik on minu süü!“ 137 6 Gaasi kinni keeramine 163 7 Jääda või lahkuda? 187 8 Elu gaasikeeramiseta 211 9 Rõõmu kutse 225 LISA Gaasikeeramine töö juures 257 LISA Perekondlik näide: gaasikeeramine kodus 283 Lisad 311 Kasutatud kirjandus 333 Tänusõnad 337

Maatasa manipuleeritud

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).