Meelemeedik

Autor: Sarah Vohra

Ilmumisaeg: 01.03.2023

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 252

Meie vaimne tervis teeb elu jooksul palju siksakke. Kas teame, mida keerulisel hetkel tegelikult teha? On meil õrna aimugi, kuidas raskustele mitte alla vanduda? Psühhiaater Sarah Vohra selgitab, kuidas vaimselt terve püsida ning keerulistel aegadel end kokku lappida.

Teraapia ja tervenemise tuum seisneb selles, et inimene mõistab oma raskusi ning õpib selgeks võtted, kuidas nendega toime tulla, ütleb dr Vohra, kes on aidanud tuhandetel klientidel jagu saada vaimse tervisega seotud muredest, mille juured viivad tihti suhete purunemise ja tööalase stressini, aga ka depressiooni ja ärevuseni.

Tema lihtne viie meele tegevuskava selgitab igapäevaeluga seotud pingete tekkemehhanisme ja pakub välja praktilisi lahenduskäike. Sest just needsamad närvisüsteemi kaudu meie ajuga ühendatud viis meelt – nägemine, kuulmine, haistmine, kompimine ja maitsmine – määravad ära selle, kuidas me konkreetsest kogemusest mõtleme, sellesse suhtume ning, mis peamine, selle ajel tegutseme.

„Kõige olulisem suhe meie elus on suhe iseendaga. Hoolitsege selle eest ja kõik muu loksub ise paika,“ julgustab dr Vohra selle lihtsa kümnenädalase programmiga oma vaimse tervise heaolu eest vastutust võtma ning hoolt kandma.

Psühholoogina nõustun psühhiaater Sarah Vohraga, et tänapäeval on palju noori, kelle minapilt ja enesekindlus on löönud kõikuma. Autor juhib lugeja tähelepanu sotsiaalmeedia mõjudele: kuidas õõnestavad sealsed kaunid pildid meie mõttemaailma ning kuidas on saanud lihtsast telefoniekraani kerimisest mürgijook meie vaimsele tervisele. Iseendale seatud kõrged standardid ning enesekriitika, kui me neile ei vasta, loovad nõiaringi, mis keerleb karusselli kombel ümber kurnatuse, ärevuse ja tujutuse.

Autor võtab lugeja mõnusalt käe kõrvale ning juhatab läbi teemadest, millega tänapäeva maailmas kokku puutume. Minu vaatenurka avardas põhjalik toitumise ja treeningu käsitlus, samuti ekraanikasutuse analüüs – otsustasin, et MEV ehk mitte eriti vajalikku osa saan juba teadvustamise abil vähendada. Raamatus toodud harjutusi panevad aga kaasa tegema metafoorsed kujundid, mis meie ajule ka tegelikult meeldivad ning seeläbi alateadvuse jõu nende taha koondavad.

Airi Kivi
psühholoog ja Arrive&Live’i asutaja

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 27.90 € Hind poes: 35.90 €

Meelemeedik

Sissejuhatus. Meie viis meelt VAADAKE Ekraanikasutus Sotsiaalmeedia Kehakuvand Muutke oma vaatevinklit Valige, kellega lävite KUULAKE Kuulake ennast Lihtsalt öelge ei Tunnustustarve Ärge laske komplimente kõrvust mööda Külma kõhuga kriitika vastu HAISTKE Hingake sisse: teadvelolek ja meditatsioon Looduse hingus Jama haistmine Kordaminekute magus lõhn Lõhnad, uni ja enesehooldus PUUDUTAGE/TUNDKE Aeg muretseda Täiuslikult ebatäiuslik Enesekindlalt omas nahas Koorma kergendamine pinge all Petturitundest vabanemine MAITSKE Kes see laulab köögis Korrapärane toitumine Reeglitest lahtiütlemine Psühhoaktiivsete ainete ja toidulisandite lõks Kättemaks on magus Viie meele tegevuskava: kõige kokku sidumine Epiloog. Laske meeltel end juhtida Kasutatud kirjandus Tänusõnad

Meelemeedik

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).