Mida teie ATH-ga laps soovib, et teaksite

Autor: Sharon Saline

Ilmumisaeg: 01.12.2020

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 280

 

Amazoni 2018 aasta parim raamat lapsevanema ja perekonna kategoorias.

Sageli ei märgata ega mõisteta aktiivsus- ja tähelepanuhäirega (ATH) laste peredes üksteise signaale. Tulemuseks on viha, ärrituvus, haavumine ja kokkukuuluvustunde puudumine.

Erinevalt enamikest autoritest on tunnustatud psühholoogil ja terapeudil dr Sharon Saline´il isiklik kokkupuude ATH-ga. Ta kasvas üles koos üliaktiivse ja impulsiivse noorema vennaga, mis oli parajaks katsumuseks kogu perele. Seda osaliselt ka põhjusel, et toonaste arusaamade kohaselt tunnistati peres vaid autoritaarset kasvatamismeetodit, mis lihtsalt ei toiminud. Saline´i kui õe perspektiiv – elu koos pereliikmega, kelle ATH-d ei ravitud – on paljuski ajendiks, miks ta otsustas selle raamatu kirjutada.

Lugematud lood, intervjuud ja dr Saline´i aastakümnete pikkune kliiniline kogemus enam kui tuhande noorega on justkui uks varakambrisse, mis on tulvil pereliikmete tundeid, mõtteid ja ideid sellest, milline on elu ATH-ga. Selle kogemuse pinnalt on ta välja töötanud spetsiaalse meetodi – ATH-ga lapse vanemaks olemise viis K-d, mis toetub enesekontrolli, kaastunde, kaasa töötamise, järjekindluse ning koos rõõmustamise põhimõtetele.

Tegemist on tõhusa tõenduspõhise teejuhiga, mis aitab perekonnal vähendada stressi, lahendada igapäevaprobleeme ja tugevdada omavahelisi suhteid, mille järele kõik janunevad. Kasulikud harjutused ning kergesti meelde jäävad meetodid pakuvad mitmeid praktilisi strateegiaid, mis tõepoolest toimivad.

 

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 25.90 € Hind poes: 33.90 €

Mida teie ATH-ga laps soovib, et teaksite

Eessõna 7 Sissejuhatus 11   Esimene osa. Elu ATH-ga ATH-lapse vanemaks olemise viis K-d 17 ATH-aju mõistmine on kõige alus 50 Leppimine ATH-ajuga 80   Teine osa. Koolielu Koolielus peituvate takistuste ületamine 107 Ärge ehmatage 116 Läbi kooliaastate nende nahas olles 124 Püsivate lahenduste leidmine kooli jaoks 139 Hoogsalt edasi 150 Koos rõõmustamine 1536   Kolmas osa. Elu kodus ja väljaspool kodu Toimetulek tugevate tunnetega 161 Kuidas asjad tehtud saada 190 Sõpradeta ei saa 212 Juhtme otsas 229   Lõppsõna. Lootus ja usaldus 250 Tänusõnad 255 Abiks lapsevanematele 257 Kasutatud kirjandus 260 Autorist 268 Viited 270

Mida teie ATH-ga laps soovib, et teaksite

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).