Neetud põlvkond

Autor: Christian Hardinghaus

Ilmumisaeg: 22.12.2021

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 280

Teine maailmasõda on endiselt tundlik teema, millest rääkimisel tõmmatakse Wehrmachti sõduri ja natsi vahele tihtilugu võrdusmärk. Maailmasõjas võidelnud mehed on muutunud neetud põlvkonnaks, kes esialgu sunniti võitlema, seejärel üleelatust vaikima ning nooremate põlvede põlgust taluma. Seejuures ei ole ajaloolased kunagi kahelnud, et sõjakuritegudes ja holokaustis osales siiski vaid väike osa Wehrmachti sõduritest.

Kuidas ikkagi suutsid sakslaste isad ja vanaisad Aafrika piinavas kuumuses või Stalingradi väljakannatamatus näljas ning pakases vastu pidada? Mis tundeid tekitasid neis meestes verine pühapäev Brombergis Poolas, vangilaagrites nälga surnud kamraadid või Normandia dessandi ajal toimunud veresaun? Kuidas pääseda eluga, kui sind su hävitajaga Vahemere kohal alla tulistatakse ja sa üksi vette hulpima jääd?

Teise maailmasõja tähtsaimatest lahingutest osa võtnud 13 Saksa sõdurit räägivad otsekoheselt sellest, mida nad pidid üle elama. Tõenäoliselt teevad nad seda viimast korda. Neid kuulates tasub küsida, kas neid ikka saab üheselt hukka mõista.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 27.90 € Hind poes: 35.90 €

Neetud põlvkond

Eessõna Hüsteeria ja ajaloo vahel – neetud põlvkonnale lähenemine Werhmacht – ajalooline hinnang Otto ja Brombergi ingel Wigand ja stalingradi hobused Werner ja surmamets Leningradi lähistel Johannes ja punase saatuselõnga usaldamine Hans-Werner ja põhjamere pilved Karl-Friedrich, Josef ja kõrberebased Rritz ja maapähklid Jakob ja veritsev Dnepr Paul ja normandia rannad Rolf, Ruhri katel ja Reini aasad Kolm küsimust Rolfile Ernst ja leekides riigipäevahoone Kolm küsimust Ernstile Wolfgang ja surnud lapsed Sileesias Järelsõna Allikad

Neetud põlvkond

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).