Neiud, naised, lesed

Autor: Sara Read

Ilmumisaeg: 24.01.2022

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 256

Raamat “Neiud, naised, lesed” püüab teha võimalikult autentse sissevaate naiste igapäevaellu varauusaegsel Inglismaal perioodil 1540-1740. Millega täitsid naised oma päevi, mis töid nad tegid, kuidas lapsi kasvatasid ning tulid toime menstruatsiooni ja sünnitusega ajal, kui neil teemadel jagasid nõu ja käske mehed? Mida peeti moekaks ja millised olid naiste ilurituaalid?

Raamatu pealkiri kirjeldab naise elu läbi seadusesilma, mille järgi sõltusid naise õigused tema perekonnaseisust. Just neid kolme nimetust kasutasid naise seisundile viitamisel nii mehed kui ka naised. Naise ühiskondlik seisus määras otseselt tema elukorralduse ja igapäevategevused. Seejuures kõrgemast klassist naised ei pidanud nii palju muretsema materiaalsete probleemide pärast, aga nende vabadus oli rohkem piiratud. Esimest korda oma elus muutusid naised meestest sõltumatuks sageli alles lesena. Aga leidus ka selliseid naisi, kes keeldusid üldse taoliste ühiskonnareeglite järgi mängimast.

Hoolimata tõsiasjast, et naistel allusid oma abikaasa reeglitele, oli tol ajal palju õnnelikke abielusid, ning raamatus on ka selle kohta mitmeid näiteid.

Raamat meenutab ka naisajaloo olulisi hetki, nagu esimese ämmaemandajuhendi avaldamine või naiste asjaõigusseaduse vastuvõtmine.

Raamatu autor, ajaloodoktor Sara Read on varauusagse kultuuri, kirjanduse ja meditsiini asjatundja ning on kirjutanud sel teemal arvukalt populaarteaduslikke artikleid. Tema erihuvi on naiste reproduktiivtervis ning 2020. aastal ilmus ka tema esimene ajalooline romaan „The Gossips’ Choice“, mis räägib 17. sajandi ämmaemanda elust ja tööst.

 

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 27.90 € Hind poes: 35.90 €

Neiud, naised, lesed

Sissejuhatus I osa: naised ja töö Esimene peatükk. „Head naised“: abielu ja koduperenaised Teine peatükk. Ärinaised: varauusaja naiste majanduselu Kolmas peatükk. Laste eest hoolitsemine: laste kasvatamine imikust täiskasvanuks II osa: naised ja isiklik hooldus Neljas peatükk. Toit ja jook Viies peatükk. Naised ja riietus Kuues peatükk. Isiklik hügieen ja iluhooldus III osa: naised ja lastesaamine Seitsmes peatükk. Menstruatsioon: see aeg igas kuus Kaheksas peatükk. Rasedus: lapseootel Üheksas peatükk. Sünnitus Kümnes peatükk. Rinnaga toitmine ja ammed IV osa: naised ja religioon Üheteistkümnes peatükk. Religioon ja Jumala teenimine varauusaja naiste elus Kaheteistkümnes peatükk. Prohvetid ja jutlustajad: naissoost teisitimõtlejad V osa: naised avalikus elus Kolmeteistkümnes peatükk. Kohtud ja kriminaalid Neljateistkümnes peatükk. Naised ja poliitika Viieteistkümnes peatükk. Kirjandusnaised Bibliograafia

Neiud, naised, lesed

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).