Paleopõhimõtted

Autor: Sarah Ballantyne

Ilmumisaeg: 21.09.2021

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 432

 

Tänaseks on teada üle saja autoimmuunhaiguse. Nende kõigi algpõhjuseks on immuunsüsteem, mis peaks meid mikroorganismide eest kaitsma, kuid ründab selle asemel meie rakke. Sarah Ballantyne on kokku pannud tervikliku toitumis- ja elustiilisoovituste kogumiku, mida järgides saab reguleerida immuunsüsteemi nii, et organism lõpetab iseenda ründamise ja hakkab tervenema.

Autoimmuunhaiguse sümptomid võivad väljenduda erinevalt ning olla mõnel inimesel rasked ja teisel kerged. Nende hulka kuuluvad näiteks: väsimus, valu liigestes ja lihastes, nahaprobleemid, kõhuvalu või seedeprobleemid, korduv või püsiv palavik, juuste väljalangemine ja lööve.

Ballantyne´il on erakordne oskus seletada autoimmuunhaigusega seotud keerulisi teaduslikke aspekte viisil, mida on kerge mõista, vältides samas liigset lihtsustamist. Ta lahkab immuunsüsteemi toimemehhanismi põhitõdesid ja annab ettekujutuse sellest, mis läheb autoimmuunhaiguse korral organismis valesti. Ta selgitab pärilikkuse ja keskkonnamõjude rolli autoimmuunhaiguste tekkes ja kulus ning tutvustab peamisi seoseid toitumise, elustiili ning autoimmuunhaiguste riski vahel.

Iseäranis suure põhjalikkusega keskendub ta toitainetiheduse olulisusele ja sellele, miks võib just see näitaja olla tähtsaimaks teguriks autoimmuunhaiguste mõistatuse lahendamisel. Juttu tuleb ka suhkru- ja gluteenirikka, tugevalt töödeldud ja geneetiliselt muundatud toiduaineid ja rikkalikult oomega-6-rasvhappeid sisaldava lääneliku menüü mõjust autoimmuunhaigustele. Lisaks toob ta välja nii mõnedki ekslikult tervislikena turustatavad toiduained, mis annavad oma panuse autoimmuunhaiguste süvenemisse.

Kui põed autoimmuun- või mõnd muud kroonilist haigust või soovid lihtsalt mõista, kuidas see, mida sa sööd ja teed, mõjutab soolestiku tervist, hormoone ja immuunsüsteemi, on raamat „Paleopõhimõtted“ parim võimalik allikas uute teadmiste ammutamiseks.

Immuunhaiguste ning selle ravi toetava paelopõhimõtete kohta saab saadet järelkuulata siit.

“Raamat “Paleopõhimõtted” keskendub autoimmuunhaigustele ja immuunsüsteemi tervisele üldisemalt, täites oma tervikliku lähenemisega tähtsa tühimiku tervise- ja toitumisraamatute pikas reas.

Toetudes meditsiiniuuringutele, enam kui 1200 teadusartiklist nopitud tarkuseterale ning isiklikule võitlusele tervisetandril, on dr Sarah Ballantyne kokku pannud põhimõtted, mille abil saab reguleerida immuunsüsteemi nii, et organism lõpetab iseenda ründamise ja hakkab lõpuks tervenema. Dr Ballantyne’il on erakordne oskus selgitada keerulisi teaduslikke seisukohti nii, et neid on kerge mõista. Seda raamatut lugedes:

  • leiate end avastamas rakubioloogia ja biokeemia peensusi;
  • hakkate aru saama immuunsüsteemi osadest ja nende vastasmõjudest;
  • saate teada, milline on hormonaalsüsteemi ja virgatsainete panus immuunsüsteemi tervisesse;
  • avastate soolestiku tervise, seal elutseva 70 miljardi bakteri ja teie tervise vahel valitsevad mitmetahulised seosed.

“Paleopõhimõtted” on parim allikas neile, kes otsivad oma autoimmuunhaigustele looduslikku, kuid tõhusat ravi, mis aitab neil terviseprobleeme kontrolli all hoida ja taanduma sundida.”

 Robb Wolf
New York Timesi menukirjanik ja raamatu „The Paleo Solution“ autor

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 27.90 € Hind poes: 35.90 €

Paleopõhimõtted

Robb Wolfi saatesõnaa Sarah Ballantyne’i saatesõna Eessõna. Piltmõistatuse kokkupanek Tänuavaldused Sissejuhatus. Autoimmuunhaiguse epideemia   I osa. Põhjused Autoimmuunhaiguse põhjused Põhitõed valkude, antikehade ja immuunsüsteemi kohta Autoimmuunhaiguse tekke põhitegurid Mis on kõigil autoimmuunhaigustel ühist? Muuta tuleb seda, mis on sinu võimuses Autoimmuunsust soodustavad toitumisharjumused Toitainevaene menüü Lekkiva soole sündroomi ja düsbioosi põhjustavad toiduained Põletikku tekitavad ja immunogeensed toiduained Saidki hakkama! Toiduained, mida paleotoituja peaks vältima Autoimmuunhaigusi soodustav elustiil Stressiga toimetulek (või sellele allajäämine) Miks tsirkadiaanrütm oluline on Uni (vilets kvaliteet, unevaegus või mõlemad) Kehaline koormus Veel kord näljahormoonidest – kuidas mõjub söögikordade sagedus Ravimid Tõmbame otsad kokku Liigume edasi Hiiglaste õlgadel „Paleopõhimõtted“ on terviklik lähenemine Koostöö arstiga Aeg on pihta hakata   II osa. Ravi Paleotoitumine Liha, linnuliha ja mereannid Puu- ja köögiviljad Tervislikud rasvad Makrotoitainete vahekord Probiootilised toiduained Orienteerumine maitseainetes Mida juua võib? Toiduainete KKK Tähelepanu, valmis olla … Soovituste kokkuvõte Paleoelustiil Söögiaja korraldus Stressiga toimetulek Tsirkadiaanrütmide kaitsmine Palju väikese intensiivsusega kehalist koormust Elukeskkonna parandamine Paleopõhimõtete rakendamine On see tõesti ravi? Üleminek Paleotoitumiseks valmistumine Kuidas esimene kuu üle elada Kui palju aega tervenemisele kulub? Kui rangelt tuleb soovitusi järgida? Tervisliku kaalu saavutamine Korduma kippuvad küsimused – KKK Häälesta end edule Tõrkeotsing Millal peaks tõrkeotsingut alustama Vilets seedimine Probiootikumivajadus Raske bakteriaalne ülekasv peensooles Püsinakkused ja parasiidid Soolestiku-peaaju telg Allergia, talumatus ja tundlikkus Kas mõne elundi talitlus vajab toetamist? Veresuhkru kontrolli alla saamine Mikrotoitainete vaegus Kas su organism vajab soole tervendamisel abi? Kas su organism vajab immuunsüsteemi moduleerimisel abi? Mõni sõna toidulisandite kohta Tõrkeotsingu kontrollnimekiri Pikem perspektiiv Millal võib hakata menüüd uuesti laiendama? Kuidas toiduaineid uuesti menüüsse võtta Toiduainete menüüsse lisamise soovitatav järjekord Miks tekitab varem sobinud toiduaine järsku ägeda reaktsiooni? Tervis terveks eluks Soovituste kokkuvõte Toiduained, mida peaks vältima Kuidas vältida suhkrulisandeid ja rafineeritud suhkruid Kuidas vältida nisu/gluteeni Kuidas vältida sojat Kuidas vältida maisi Toiduained, mida tuleks süüa Kalades ja koorikloomades leiduva seleeni tervisekasu näitajad Hooajaline toitumine   Toitainesisalduse tabelid Lugemissoovitused Kasutatud kirjandus

Paleopõhimõtted

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).