Sapiens. Inimkonna lühiajalugu.

Autor: Yuval Noah Harari

Ilmumisaeg: 30.09.2016

Kirjastus: AS Äripäev

Lehekülgi: 560

 

New York Timesi bestseller
„Ma soovitan seda raamatut kõigile, keda võib paeluda maailma varase ajaloo lihtne ja kaasahaarav käsitlus … Seda on raske käest panna.“ – Bill Gates
Saja tuhande aasta eest elas maakeral vähemalt kuus liiki inimolendeid. Praegu on neid kõigest üks – Homo sapiens. Kuidas on neist kunagistest lihtsatest ahvidest saanud maailmavalitsejad? Miks kadusid teised liigid? Kas sama saatus võib ühel päeval tabada ka meid?
Dr Yuval Noah Harari „Sapiens. Inimkonna lühiajalugu“ saab alguse ligi 70 000 aasta tagusest ajast, mil hakkas välja kujunema inimteadvus, ning uurib esmalt, missugust rolli mängis Homo sapiens globaalsete ökosüsteemide kujunemises ja mil moel pandi alus tänapäevase maailma tekkele. Seejärel vaadeldakse võimsaimate impeeriumide tärkamist ja arenemist ning seostatakse ammuseid suundumusi tänapäevaste teadussaavutustega, uurides üksiksündmusi laiemate ideede kontekstis.
Dr Harari kutsub lugejat ka tulevikku vaatama. Mõne viimase aastakümne jooksul on inimene asunud oma tahtele allutama loodusliku valiku seadusi, mis on nelja miljardi aasta vältel kujundanud elu maakeral. Meil on tekkimas võime kujundada mitte üksnes endi ümber olevat maailma, vaid ka iseennast. Kuhu see meid välja viib? Kelleks me õigupoolest saada soovime?
Kaartide, fotode ja skeemidega ilmestatud köitev jutustus ei jäta ükskõikseks kedagi, kellele lähevad korda meie minevik ja tulevik.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 23.50 € Hind poes: 29.50 €

Sapiens. Inimkonna lühiajalugu.

Ajaloosündmuste kronoloogia 8 Esimene osa. Kognitiivne revolutsioon 11 I Tähtsusetu loom 13 II Teadmiste puu 33 III Üks päev Aadama ja Eeva elus 59 IV Veeuputus 89 Teine osa. Põllumajandusrevolutsioon 105 V Ajaloo suurim pettus 107 VI Püramiidide ehitamine 133 VII Mälu ülekoormus 159 VIII Ebaõiglane ajalugu 177 Kolmas osa. Inimkonna üheks liitmine 211 IX Ajaloo nool 213 X Raha lõhn 227 XI Impeeriumide kujutelmad 247 XII Religiooni seadus 273 XIII Edu saladus 309 Neljas osa. Teadusrevolutsioon 319 XIV Teadmatuse avastamine 321 XV Teaduse ja impeeriumi abielu 357 XVI Kapitalistlik usutunnistus 395 XVII Tööstuse hammasrattad 431 XVIII Permanentne revolutsioon 451 XIX Ja nad elasid õnnelikult edasi 483 XX Homo sapiens’i lõpp 511 Järelsõna 535 Illustratsioonid 537 Märkused 541 Tänusõnad 560  

Sapiens. Inimkonna lühiajalugu.

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).