Sõjalaevad

Autor: Mati Õun

Ilmumisaeg: 09.09.2019

Kirjastus: AS Äripäev

Lehekülgi: 228

Sõjalaevade ja merelahingute kohta on maailmas ilmunud tuhandeid raamatuid. Kuna aga sõjalaevade tehnilised andmed, konstruktsioonid ja relvastus on peaaegu alati olnud suur saladus, on kirjanduses leiduv info parajalt segadust tekitav. See nõuab põhjalikku analüüsi ning pühendumust, et mõista, mis on tõde, mis juhuslik möödalaskmine või sootuks sihilik vale. Tänu Põhja-Euroopa mitmele meremuuseumile ning oma ala ekspertidele õnnestus Mati Õunal raamatus „Sõjalaevad“ ses suures segaduses olulist selgust luua.

Sõjalaevadel on läbi ajaloo olnud palju tähtsam roll, kui oleme seda siiani arvanud. Sest niisama vana, kui on laevasõit, on ka laevade kasutamine sõjalisel eesmärgil. Olid ju meretagustele maadele imepäraste kaupade järele sõitnud alused tihti relvis mehi täis. Merelt tulnud vaenuvägedele jäid alla terved rahvad ja riigid, tuues kaas nii etnilisi, keelelisi kui ka kultuurilisi muutusi.

„Sõjalaevad“ on parandatud ja täiendatud trükk raamatust „Sõjalaevad läbi aegade“, mis toob lugeja silme ette sõjalaevade meeletu võidukäigu alates iidsetest aegadest kuni tänapäevani. Peale laevakonstruktsiooni arengu seisukohalt tüüpilisimate aluste vaatavad lehekülgedelt vastu majesteetlikud iludused. Samuti laevad, mis osalesid suurtes ajaloosündmustes või omavad seost Eestiga.

Olgu tegu merendus-, majandus-, ajaloo või sõjandushuvilisega, põnevaid ülevaateid, harivaid fakte ning haaravaid jutustusi jagub kõigile. Kirsiks tordil on aga vanameister Väino Tõnissoni võrratud joonistused, mida jagub raamatusse pea 100 ringis.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 25.90 € Hind poes: 33.90 €

Sõjalaevad

SISUKORD Sissejuhatus ........................................................ 7 Sõjapurjekad....................................................... 8 Soomuslaevad ja monitorid.................................36 Lahingulaevad .................................................... 60 Ristlejad............................................................... 82 Lennukikandjad................................................... 110 Allveelaevad......................................................... 138 Hävitajad, liidrid, fregatid................................... 178 Suurtükipaadist hõljukini ................................... 192 Laevanimede register........................................... 218

Sõjalaevad

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).