Sooleremont

Autor: Roshini Raj, Sheila Buff

Ilmumisaeg: 11.11.2022

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 304

Üle kahe tuhande aasta tagasi teatas Hippokrates, et kõik haigused saavad alguse soolestikust. Nüüdisteadus paistab seda tähelepanekut lõpuks kinnitavat. Uuringutest ilmneb, et meis pesitsev mikrobioom mõjutab kõike. Näiteks sedagi, milline on meie kehakaal või südame, luu- ja lihaskonna, aga ka vaimne tervis.

Kuidas mikrobioom kehas talitleb? Kuidas selle muutmine vananemisprotsessi aeglustab? Millist mõjub avaldab mikrobioom meie immuunsusele? Raamat „Sooleremont“ harutab lahti mikrobioomi käsitlevaid hämmastavaid teadusavastusi, et saaksid võrratu välja näha, arukalt vananeda ja paremat elu elada.

Mikrobioom on üldmõiste, mis tähistab triljoneid baktereid, viirusi ja seeni, kes askeldavad vilkalt viimase kui ühe kehaosa ja organi peal ning sees: nahast suguelundite ja käärsooleni välja. Isegi kõrvadel ja silmadel on oma mikrobioom. Ainuüksi soolestiku mikrobioomi biomass kaalub ligi kaks kilogrammi, seevastu täiskasvanud aju kõigest 1,3 kilogrammi.

Dr Roshini Raj, gastroenteroloog ja sisearst New Yorgi ülikooli Langone’i meditsiinikeskuses, selgitab raamatus „Sooleremont“, millist määravat rolli etendab mikrobioom tervise kõigis tahkudes ning kuidas moodne toitumine ja eluviis soolestiku mikrobioomi tasakaalu ohtu seavad. Tema murranguline kava aitab:

  • sisemise ökosüsteemi eest hoolt kanda;
  • rakkude paranemisprotsessi hoogustada;
  • seedetrakti, vaimset tervist ja immuunsust toetada;
  • kroonilisi terviseprobleeme leevendada;
  • vähki ennetada.

Meie organismis elavad bakterid mõjutavad absoluutselt kõike: alates kehakaalust kuni südamehaiguste ning vaimse tervise probleemide tekkeriskini. Ehkki teame, et meie toidulaud dikteerib paljuski bakterite elu, kostitame end ülearu tihti suure kalorsuse, kuid olematu toiteväärtusega töödeldud söögiga, mis on suhkrut, soola, kahjulikke rasvu, säilitus- ja lisaaineid täis pakitud. Need on ohtlikud valikud, mis jätavad karmi jälje seedetraktile, seedimise kiirusele ja soolestiku läbilaskvusele, aga ka tervisele ning välimusele.

„Sooleremondi“ autoril on õnnestunud kirja panna konkreetne ja hõlpsasti järgitav juhis, mis toetub teaduslikule materjalile ning tema enda pikale kogemusele sisearstina. See on lihtsalt suurepärane raamat inimesele, kes soovib olla terve!

Triin Terasmaa
toitumisterapeut ja Pharma Nordi koolitaja

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 27.90 € Hind poes: 35.90 €

Sooleremont

Sissejuhatus   9   Saage tuttavaks oma peatöövõtja – mikrobioomiga  15 Arhitekt – teie aju  33 Köök: toiduga kehalt ja vaimult nooremaks  47 Tualettruum: hädade likvideerimine  77 Ilutuba: kaunidus pole pelgalt nahasügavune  103 Koduvõimla: tehke trenni, et ajaratas tagasi pöörata  121 ZEN-nurk  135 Magamistuba: magades parema terviseni  151 Lastetuba: terve soolestik, terved lapsed  169 Pesuruum: muutke kodu mürgituks  185 Elutuba: soolestiku remondiprogramm  201 Sooleuuenduslik treeningnädal  217 Sooleuuenduslikud retseptid  227   Tänusõnad  275 Märkused  276 Register  296 Autorist  304

Sooleremont

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).