Spordi vaenlased

Autor: Hajo Seppelt, Wigbert Löer

Ilmumisaeg: 19.06.2020

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 352

Tippsport on võimas vaatemäng, mis köidab ja ühendab inimesi üle terve maailma. See on ka suurte panustega miljardiäri, millega kaasneval pingel on piisavalt jõudu räsida sportlikku vaimu, et selle varjus saaks areenile hiilida spordi vaenlane.

Spordireporter ja uuriv ajakirjanik Hajo Seppelt on pikki aastaid liikunud justkui kahes maailmas. Neist üks on viinud teda säravatele üritustele, maailmameistrivõistlustele ja olümpiamängudele, teine aga kulisside taha, sinna, kus toimuvad pettused ja korruptsioon. Just seal, kuhu tulesära valgusvihk enam ei küündi, on ta kohtunud treenerite ja ametnike, arstide, mänedžeride ja sportlastega, kes on petnud ise või aidanud seda teistel teha.

Rahvusvahelise haardega uuriva ajakirjanikuna on Seppelt püüdnud alati vestelda ka nendega, kes sporti kahjustavad, sellest rikastuvad ja ausa mängu reegleid jalge alla tallavad. Ta nimetab neid spordi vaenlasteks ning on veendunud, et nende kuritegelikud ja ebaeetilised mahhinatsioonid tuleb paljastada.

Seppelt viib lugeja salajastele kohtumistele ning toob päevavalgele tema elu ja karjääri rünnanud jõud, kelle kuritegelikele kandadele on ta jõuliselt astunud. Kuid sõna saavad ka need, kes on spordimaailma mahhinatsioonide vastu julgelt välja astunud. Nii nagu Seppelt isegi, saades 2018. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste eel Venemaalt „preemiaks“ viisakeelu.

Seppelt on pühendanud end spordile ja juurdlevale ajakirjandusele aastast 1985, pälvides oma ennastsalgava töö eest rohkelt tunnustust. Ta on võtnud nõuks teha spordist taas aus võitlus – missioon, mis on teinud temast tulise eestkõneleja läbipaistva, sõltumatu ja rahaliselt iseseisva dopingutestimise süsteemi ning spordiliitude nimel. Raamatu kaasautor Wigbert Löer on kirjutanud raamatuid dopingust ja rahvusvahelisest spordiennustusest. Ajakirjanikuna on ta paljastanud mitmeid poliitilisi korruptsioonijuhtumeid.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 25.90 € Hind poes: 33.90 €

Spordi vaenlased

Eessõna                                                                                    7 Venemaa I: Täispangale                                                        11 Berliin: Algusajad                                                                    37 Reportaažid dopingust: Minu teema                                  54 Tour de France: Paljastatud tšempion                                68 Venemaa II: Reedetud ja maha müüdud                            83 Venemaa III: Sihikul                                                               117 Meediaadvokaadid: Vastutuul                                             152 Keenia: Pole mingi ime                                                          167 Olümpialegend: Süüstamata                                                184 Hiina: Vahendite riigis                                                           203 SDV: Riigi nimel                                                                      220 Jalgpall: Nõrk kaitse                                                               242 Põhja-Korea: Härra Kim ja härra O                                     253 Valepuhujad: Valedel jälgedel                                              264 Dopinguvõrgustik I: Nõel käsivarres                                    275 Dopinguvõrgustik II: Tõde ja vale                                        304 Sport, doping, korruptsioon: Mis peab muutuma            328 Tänusõnad                                                                               349 Tsiteeritud allikad                                                                  351  

Spordi vaenlased

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).