Taimravi vaimsele tervisele

Autor: Lillian Somner

Ilmumisaeg: 09.05.2023

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 240

Kas taimravi toimib? Kas see on ohutu? On seda üldse uuritud? Milliste haiguste puhul on mõistlik asendada medikamendid ravimtaimedega? Raamat „Taimravi vaimsele tervisele“ selgitab, mida kujutab endast taimravi; millised on looduslike abivahendite ja medikamentide võlud ja valud; millised ravimtaimed aitavad ärevuse, depressiooni ning teiste vaimse tervisega seotud murede korral.

Elame maailmas, kus iga haiguse vastu on tablett. Kui see osutubki võluvitsaks, ei tohiks ravimid oma soovimatute kõrvalmõjude tõttu – näiteks antidepressante seostatakse kaalutõusu ja seksuaalhäiretega, rahusteid kurnatuse ja keskendumisraskustega jne – olla kunagi ainus lahendus aju ja vaimuga seotud probleemidele, leiab üle kahekümneaastase kogemusega psühhiaater Lillian Somner. Paljudest ravimitest võib tekkida ka sõltuvus.

Taimravi toob seevastu leevendust, mis on küll õrnem, ent tihti tõhusam ning vähemate kõrvalmõjudega kui tabletid. Igal ravimtaimel on oma kindel toime ning et sellest tervisele tulu tõuseks, on vaja omajagu teadmisi ja kogemusi. Raamat „Taimravi vaimsele tervisele“ seda ka pakub, lisaks loodusravi põnevale ajaloole ja tänapäeva teadusuuringute tutvustamisele.

Raamat on abiks kõigile, kes on hädas oma vaimse tervisega ning soovivad teada, milliseid lahendusi on peale tablettide veel olemas. Samuti psühhiaatritele ning teistele tervishoiu spetsialistidele, kes on huvitatud alternatiividest, mida ravimtaimed tavapärastele medikamentidele pakuvad.

Dr Lillian Somner on psühhiaater ja osteopaat. Oma patsientide ravimisel kasutab ta kõiki meetodeid: medikamente, funktsionaalset meditsiini, elustiili muudatusi, SPECT-i pilte ja sobivaid protokolle ning muidugi ka ravimtaimi.

Lillian Somner on oma raamatus ühendanud suurepäraselt lääne meditsiini taimravi käsitluse, traditsioonilise taimravi tarkuse ja hiina pärimusmeditsiini taustsüsteemi, neist ühtegi sealjuures alahindamata. Ta avab huvitavaid seoseid vaimse ja füüsilise tervise vahel ning selgitab, kuidas taimedes leiduvad toimeained neid mõjutavad.

Somner tugineb loogikale, toimeainetele, energeetikale, et saada taas paika meele ja füüsise paigalt nihkunud tasakaal. Ta toob välja asjalikke ürdisegude retsepte ja manustamisviise erinevate meeleoluhäirete korral. Somneri raamatut võib julgelt pidada uue ajastu eneseabi taimravi „kokaraamatuks“.

Kristian Sander
Kubja Ürditalu peremees

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 27.90 € Hind poes: 35.90 €

Taimravi vaimsele tervisele

Eessõna 13 Sissejuhatus 15 I osa. Taimravi põhialused 19 Mis on ürt? 21 Diagnoos 31 II osa. Taimravi depressiooni vastu 37 Depressioon 39 Soolestiku ja aju seos 59 Kortisooli seos 71 Kilpnäärme seos 77 Suguhormoonide seos 85 Polütsüstiliste munasarjade sündroom (PCOS) 97 D-vitamiini seos 101 Insuliini seos 105 Muu depressiooniravi 111 III osa. Taimravi ärevuse vastu 121 Ärevushäired ja nende ravi 123 IV osa. Taimravi ATH korral 149 Tähelepanu ja keskendumise puudujäägid 151 V osa. Taimravi bipolaarse häire, uneprobleemide ja valu abiks 169 Bipolaarne meeleoluhäire 171 Taimravi une toetamiseks 183 Taimravi valu vastu 201 Lõppsõna 215 Tänuavaldused 217 Viited 219 Allikad 235

Taimravi vaimsele tervisele

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).