Teise maailmasõja salakangelased

Autor: Eric Chaline

Ilmumisaeg: 30.05.2017

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 224

Luurajate, teadlaste ja vastupanuliikujate kangelasteod
Paljud Teise maailmasõja kangelased, näiteks võidukad väejuhid, on üldtuntud ja lausa legendaarsed – nii-öelda suuremad kui elu ise. Maikuu klubiraamat „Teise maailmasõja salakangelased“ tutvustab aga lugejale vähem tuntud, kuid kindlasti sama oluliste sõjaaja kangelaste lugusid.
Tagalas ülisalajaste projektide kallal töötanud tuumafüüsikud, sakslaste ning jaapanlaste salakoode murdnud tippmatemaatikud või radarisüsteeme arendanud teadlased pingutasid meeletult, et tuua sõtta otsustav pööre. Vaenlase tagalas luuranud, sageli üliohtlikus topeltagendi rollis esinenud spioonid suutsid hankida ja edastada infot, ilma milleta oleks sõda tõenäoliselt kujunenud hoopis teistsuguseks. Vastupanuliikujad täitsid erakordselt riskantseid ülesandeid, pannes kaalule oma elu. Täiesti tavalised tsiviilisikud päästsid sõjakoleduste käest tuhandeid süütuid inimesi.
Ajaloolane Eric Chaline on oma raamatu „Teise maailmasõja salakangelased“ pannud kokku neljast osast. Peatükk „Tagatoakangelased“ räägib sõja kulgu tugevasti mõjutanud teadlastest. „Luurekangelased“ on pühendatud spioonidele ja topeltagentidele. Peatükis „Vastupanuliikumise kangelased“ on lood naistest ja meestest, kes võitlesid visalt Saksa okupatsioonivõimude vastu. Ning peatükk „Kangelaslikud põgenejad ja põgenejate abistajad“ kirjutab tsiviilisikutest, kes riskisid oma reputatsiooni, vara ja eluga, et aidata neid õnnetuid, kes seisid silmitsi natsliku režiimi õudustega.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 23.50 € Hind poes: 29.50 €

Teise maailmasõja salakangelased

SISUKORD Sissejuhatus Tagatoakangelased Enrico Fermi Howard Florey Reginald Jones Reginald Mitchell Robert Oppenheimer Alan Turing Robert Watson-Watt Barnes Wallis Luurekangelased Eddie Chapman Eric Erickson Christine Granville Virginia Hall Knut Haukelid Noor-un-Nisa Inayat Khan Fitzroy Maclean Ewen Montagu Eileen Nearne Dušan Popov Juan Pujol García Odette Sansom Leonard Siffleet Richard Sorge Violette Szabo Leopold Trepper Nancy Wake Forest Yeo-Thomas Vastupanuliikumise kangelased Mordechaj Anielewicz Ludwig Beck Dietrich Bonhoeffer Andrée Borrel Pierre Brossolette Wilhelm Canaris André Dewavrin Clemens von Galen Jean Moulin Martin Niemöller Hotsumi Ozaki Gilbert Renault Sophie Scholl Ariadna Skrjabina Claus von Stauffenberg Adam von Trott zu Solz Kangelaslikud põgenejad ja põgenike abistajad Douglas Bader Charles Coward Francis Foley Varian Fry Miep Gies Albert Göring Pierre Mairesse-Lebrun Hugh O’Flaherty Aleksandr Petšerski Oskar Schindler Irena Sendler Chiune Sugihara Raoul Wallenberg Lisalugemist Register Illustratsioonid

Teise maailmasõja salakangelased

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).