Tekkelugu

Autor: David Christian

Ilmumisaeg: 21.08.2019

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 327

Kui enamik ajaloolasi nokitseb pisikese perioodi kallal, siis David Christian on võtnud „Tekkeloos“ pureda kogu tarkuse, mida inimkonnal on korda läinud oma eksistentsi ja sellele eelnenud aja kohta koguda. Oma ütlemata põneva analüüsiga liigub ta lenneldes, kuid kaugeltki mitte ülejala tormates, Suurest Paugust otse inimkonda ees ootavasse lähitulevikku.

Üle pika aja on kriitikud ühel meelel – tegemist on teosega, millel on märgiline tähendus. Teiste seas pole kiitusega kaugeltki kitsi „Elemendi“ autor Sir Ken Robinson, leides: „Christianil on õnnestunud elegantselt destilleerida meie tänased arusaamad universumi sünnist ja arengust, päikesesüsteemist, ookeanidest, mägedest ja mineraalidest, elust Maal ning meie kultuuri ja saavutusi juhtivast dünaamikast. Ja seda kõike haarava loona, sidudes kokku kümneid teadus-, kunsti- ning humanitaardistsipliine kõigest pisut enam kui 300 leheküljel.

Lehekülg lehekülje järel pakub ta haaravaid, kohati judinaid tekitavaid mõtteid ajal, mil kunagi varem pole olnud inimkonnal vajadust omada selget arusaama meie kohast planeedil Maa ning selle kohast kosmoses.“

„Tekkelugu“ viib meid võimsale, 13,8 miljardi aasta pikkusele seiklusele planeedi loomisest ning elu tekkest kuni hetkeni, mil lugeja seda raamatut sirvib. Keskendudes pöördelistele sündmustele, mastaapsetele suundumustele ning tuumküsimustele meie päritolu kohta, paljastab autor peidetud niidiotsad, mis seob kõik kenasti üheks tervikuks kokku.

Hind klubis: 25.90 € Hind poes: 33.90 €

Tekkelugu

Eessõna 7 Sissejuhatus 11 Kronoloogia 21   Esimene osa. Kosmos 23 Esimene peatükk. Esimene künnis: algus 25 Teine peatükk. Teine ja kolmas künnis: tähed ja galaktikad 47 Kolmas peatükk. Neljas künnis: molekulid ja kuud 64   Teine osa. Biosfäär 79 Neljas peatükk. Viies künnis: elu 81 Viies peatükk. Väike elu ja biosfäär 105 Kuues peatükk. Suurelu ja biosfäär 130   Kolmas osa. Meie 159 Seitsmes peatükk. Kuues künnis: inimesed 161 Kaheksas peatükk. Seitsmes künnis: põllumajandus 192 Üheksas peatükk. Agraartsivilisatsioonid 214 Kümnes peatükk. Tänapäeva maailma lävel 238 Üheteistkümnes peatükk. Kaheksas künnis: antropotseen 260   Neljas osa. Tulevik 283 Kaheteistkümnes peatükk. Kuhu see kõik viib? 285   Tänusõnad 305 Lisa. Inimkonna ajaloo statistika 309 Sõnastik 313 Lisalugemist 325 Autorist 327

Tekkelugu

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).