Tervislik vananemine

Autor: Andrew Weil

Ilmumisaeg: 21.09.2020

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 344

 

Pinge surelikkuse ja surematuse vahel esineb meie olemise kõikidel tasanditel, alustades rakkudest ning lõpetades psüühikaga. Selle mõistmine aitab leppida vananemise kui paratamatusega, motiveerides meid õppima seda võimalikult väärikalt tegema, leiab dr Andrew Weil raamatus „Tervislik vananemine“.

Kogu inimkonna ajaloo vältel on kirjanikud ja filosoofid spekuleerinud surematuse võimalikkuse üle ning pea kõik on jõudnud järeldusele, et selline asjade kulg oleks talumatu: vananemine ja surm annavad elule mõtte. Võime küll soovida pikemat elu kui piibli järgi antud 70 aastat ning õigustatult loota, et tervisehädad tabavad meid võimalikult hilises eas, kuid kramplikult igavese elu poole püüdlemine toob vaid häda ja kannatust.

Võttes appi nii traditsioonilise kui ka mittetraditsioonilise meditsiini parimad avastused, kergitab dr Weil saladuskatet mõistatuselt, kuidas tervislikult vananeda. Ta on kirja pannud usaldusväärse, informatiivse, praktilise ja tõhusa teejuhi kõigile neile, kes ihkavad kvaliteetselt elatud aastaid pikendada. Raamatust leiab detailset infot, kuidas õigesti toituda, hingata, stressi maandada ning keha toonuses hoida. Lisaks võtab tunnustatud doktor letti „vananemisvastase meditsiini“ ja aitab mõista vananemisprotsessi taga peituvaid teaduslikke aspekte.

Dr Andrew Weil on pühendanud viimased 30 aastat integratiivse meditsiini põhimõtete arendamisele, praktiseerimisele ning õpetamisele. Ta kombineerib Harvardi arstiteaduse ja bioloogia hariduse ning ennetava loodusmeditsiini praktika, et pakkuda ainulaadset lähenemisviisi tervishoiule, mis hõlmab nii keha, vaimu kui ka hinge. Dr Weil on integratiivse meditsiini programmi asutaja ja juht Arizona ülikooli kliinilise meditsiini kolledžis, kus ta on ka kliinilise meditsiini professor, rahvatervise professor ning Lovell Jonesi loodud integratiivse reumatoloogia rahastatud õppetooli juht.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 25.90 € Hind poes: 33.90 €

Tervislik vananemine

Sissejuhatus 5   Esimene osa Tervisliku vananemise teadus ja filosoofia   1 Surematus 21 2 Shangri-La ja nooruseallikad 45 3 Vananemisvastane meditsiin 71 4 Miks me vananeme 95 5 Vananemise eitamine 121 6 Vananemise väärtus 139 7 Interlüüd: Jenny 167   Teine Osa Väärikalt vananemine   8 KEHA I: Pisut ennetamist 175 9 KEHA II: Põletikuvastane dieet 189 10 KEHA III: Toidulisandid 217 11 KEHA IV: Füüsiline aktiivsus 239 12 KEHA V: Puhkus ja uni 259 13 KEHA IV: Puudutus ja seks 271 14 VAIM I: Stress 275 15 VAIM II: Mõtted, emotsioonid, hoiakud 285 16 VAIM III: Mälu 295 17 HING I: Muutumatu põhiolemus 305 18 HING II: Pärand 313   12-punktine programm tervislikuks vananemiseks 319   Sõnastik 321 Lisa A 329 Lisa B 335 Märkus integratiivse meditsiini kohta 341 Tänuavaldused 343

Tervislik vananemine

Tiina Tambaum
Tallinna Ülikooli Eesti demograafia keskuse teadur, haridusgerontoloog

Vananemist ei saa vältida ega teistele teha anda. Samuti pole mõtet jääda ootama laboriuudiseid igikestvatest rakkudest, sest inimene kui sotsiaalne ja psühholoogiline olend pole nagunii valmis surematusega hakkama saama. Meid aitab vaid see, kui omandame vananemise juhtimise ja sellega kohanemise oskused.

Teema on elu- ja teadusvaldkondi läbiv ja peaaegu kõigel, millest autor räägib, on kaks otsa. Andrew Weil on asjade lahti seletamisel äärmiselt üksikasjalik, mis võib tunduda kohati ehk veidi tüütugi. Samas on see ainus viis, mis aitab jõuda arusaamiseni ja kaitsta end vananemisvastaste toodete ning teenuste turul libekeelte ja virvatulukeste eest. Autor pakub teekonda põhjendustest lahendusteni, teooriatest praktiliste tööriistadeni ning kõrvalepõikeid, mis avardavad silmaringi.

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).