Võrgutatud

Autor: Henry R. Schlesinger

Ilmumisaeg: 22.10.2022

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 368

Ta oli haruldaselt nägus ja tal oli annet keelte peale. Luurajaks värvati ta 1920. aastate keskpaiku. Tema suurimad saavutused tulenesid kuude- ja aastatepikkustest suhetest, mis nõudsid suurt osavust ja pühendumist. Tema anne ja suutlikkus pikka aega terves reas romantilistes suhetes olla tekitab luuremaailmas kadedust ja kõigis muudes eluvaldkondades lausa hirmu.

***

Kui esmapilgul võib tunduda, et armastus ja seks kui luurerelvad on välja mõeldud Hollywoodis, siis tegelikult on need läbi proovitud ja toimivad ka päriselus. Võrgutamist kasutati tundliku teabe hankimiseks juba iidsetel aegadel ning see pole võõras ka tänapäeva luureteenistustele.
„Võrgutatud“ on esimene raamat, mis teeb ajaloolise ülevaate võrgutamisest – vanast, aga siiani tõhusast info hankimise viisist. Raamat uurib kõige kuulsamaid võrgutamisjuhtumeid ning juttu pole ainult femme fatale’idest, nagu Mata Hari või Anna Chapman, vaid ka nn Romeo-spioonidest, nagu Roald Dahl ja Dmitri Bõstroljotov (viimast kirjeldab ka eelpool toodud tsitaat).
See on väärt lugemine ühtaegu nii luure- kui ka popkultuuri ajaloo huvilistele.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 27.90 € Hind poes: 35.90 €

Võrgutatud

Eessõna Sissejuhatus I OSA. TÄNAPÄEVAST ANTIIKAEGA II OSA. LÕBUSAD KUNINGAD, VANDENÕULASED JA SUTENÖÖRID III OSA. LIHAHIMU KOLOONIATES IV OSA. SÕJAS JA RAHUS SÜNNIB KAASAEGNE SPIONAAŽ V OSA. SALADUSTE SAAMISEKS VÕRGUTATUD VI OSA. KÜLMA SÕJA VARJUS VII OSA. JURISTID, RELVAD JA RAHA Kirjandus Register

Võrgutatud

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).