Mis oleks, kui …?

Autor: Randall Munroe

Ilmumisaeg: 2015

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 320

Ülipopulaarse veebikoomiksi xkcd autor ja endine NASA robootik Randall Munroe on oma miljonite jälgijate rõõmuks kogunud koomiksi kõige tuumakamad küsimused-vastused kokku ühte raamatusse. Just nii on sündinud „Mis oleks, kui …? Tõsised teaduslikud vastused absurdsetele ja hüpoteetilistele küsimustele“ – muljetavaldav kogumik naljakaid, kuid kaalukaid ja igati põhjendatud vastuseid olulistele küsimustele, mis pole teile tõenäoliselt seni pähegi tulnud.

Mis juhtuks, kui meid tabaks maavärin magnituudiga 15? Kas võib kindel olla, et kui ajas tagasi rännata, siis rändaja asukoht ruumis ei muutu? Mis saaks Maast, kui Päike äkitselt ära kustuks? Kui kiiresti saab üle sõita „lamavast politseinikust“ nii, et sa ise ellu jääksid? Mida tooks kaasa see, kui kõik maailma ookeanid veest tühjendada? Kas on võimalik ujuda kasutatud tuumakütuse basseinis? Kui palju internet ruumi võtab?

Vastuste otsingul pöördub Munroe teadusuuringute poole. Ta kasutab arvutisimulatsioone, lahendab diferentsiaalvõrrandeid ja peab nõu tuumareaktorite operaatoritega. Tema vastused on mõtteselguse ja hea tuju meistriteosed. Sageli ennustavad need inimkonna täielikku hävingut või vähemalt võimsat plahvatust.

Raamatus leitakse lahendusi uutele ja enneolematutele probleemidele; lisaks pakub autor välja täiendavaid vastuseid oma veebilehe kõige populaarsemate rubriikide jaoks. „Mis oleks, kui …?“ on kohustuslik lugemisvara xkcd fännidele ning kõigile, kellele meeldib mõtetes mööda maailma ringi rännata ja juurelda fenomenaalsete nähtuste põhjuste üle.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 23.50 € Hind poes: 29.50 €

Mis oleks, kui …?

Ülemaailmne tormihoog Relativistlik pesapall Kasutatud tuumakütuse bassein Kummalisi ja kummastavaid küsimusi „Mis oleks, kui ...” kirjakastist, #1 New Yorgi ajamasin Hingesugulased Laserosuti Mendelejevi müür Kõik korraga Mool mutte Föön Kummalisi ja kummastavaid küsimusi „Mis oleks, kui ...” kirjakastist, #2 Viimane inimtekkeline valgus Kuulipildujatest reaktiivmootor Aina üles Kummalisi ja kummastavaid küsimusi „Mis oleks, kui ...” kirjakastist, #3 Orbitaalallveelaev Lühivastuste rubriik Välk Kummalisi ja kummastavaid küsimusi „Mis oleks, kui ...” kirjakastist, #4 Inimarvuti Pisike planeet Biifsteegiheide Hokilitter Tavaline nohu Pooltühi klaas Kummalisi ja kummastavaid küsimusi „Mis oleks, kui ...” kirjakastist, #5 Maavälised astronoomid Hüvasti, DNA Planeetidevaheline Cessna Kummalisi ja kummastavaid küsimusi „Mis oleks, kui ...” kirjakastist, #6 Yoda Ülelennuosariigid Heeliumiga langemine Kõik välja Kummalisi ja kummastavaid küsimusi „Mis oleks, kui ...” kirjakastist, #7 Iseviljastumine Kõrgusvise Surmavad neutriinod Kummalisi ja kummastavaid küsimusi „Mis oleks, kui ...” kirjakastist, #8 Kiirustõke Ekslevad surematud Orbitaalkiirus FedExi ribalaius Vabalangemine Kummalisi ja kummastavaid küsimusi „Mis oleks, kui ...” kirjakastist, #9 Sparta Ookeanide tühjendamine Ookeanide tühjendamine: teine osa Twitter Legosild Kõige pikem päikeseloojang Aevastusega valekõne Kummalisi ja kummastavaid küsimusi „Mis oleks, kui ...” kirjakastist, #10 Paisuv Maa Kaalutu nool Päikeseta Maa Trükitud Wikipedia täiendamine Surnute Facebook Päikeseloojang Briti impeeriumi kohal Tee segamine Kogu maailma välk Kõige üksikum inimene Kummalisi ja kummastavaid küsimusi „Mis oleks, kui ...” kirjakastist, #11 Vihmapiisk Vastuste äraarvamine Neutronkuul Kummalisi ja kummastavaid küsimusi „Mis oleks, kui ...” kirjakastist, #12 Richter 15 Tänuavaldused

Mis oleks, kui …?

Kõik raamatud

Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi kodukord

1. Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi (edaspidi raamatuklubi) annab eesti keeles välja Eesti ja muu maailma autorite parimaid populaarteaduslikke raamatuid (edaspidi klubiraamatud).

2. Raamatuklubi liikmed saavad iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut vähemalt 20% poehinnast odavamalt.

3. Klubiraamatud saadame Omniva pakiautomaati või kulleriga kohale. Omniva pakiautomaati saatmine on tasuta, kulleritasu on 5,40.

4. Raamatuklubi teavitab liikmeid uute klubiraamatute ilmumisest SMSi, uudiskirja, raamatuklubi kodulehekülje ning ajakirjade Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus kaudu.

5. Kui raamatuklubi liige soovib klubiraamatust loobuda, peab ta sellest teada andma enne ilmumiskuu 15. päeva. Äraütlemisest saab teatada:
a) klubi kodulehel www.ajalooraamatud.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti 9–17).

6. Teatamata jätmist käsitleb raamatuklubi tellimusena ja klubiraamat saadetakse välja ning raamatuklubi liikmele esitatakse raamatu eest arve. Tellimuste täitmise aeg on orienteeruvalt 2 nädalat.

7. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).